Події

Розчинені вікна Генрі Ягодкіна

Маю приємну нагоду привітати з ювілеєм заслуженого художника України, лауреата Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди, професора кафедри живопису НАОМА Генрі Миколайовича Ягодкіна, який є також активним діячем «Мистецької світлиці» – об’єднання художників Сумщини, що проживають у Києві. Останніми роками Ягодкін також очолює журі мистецької премії імені Миколи Омеляновича Макаренка.
Мені особливо приємно зазначити, що ювіляр родом з Тростянця – одного з героїчних міст Сумщини, які стали на заваді просуванню терористичних орд рашистів до столиці України. Вторгнення ненаситного і заздрісного «сусіда» в Україну зруйнувало художнику багато творчих планів. Готував до ювілею проведення кількох персональних виставок, зокрема й до 300-ї річниці від дня народження великого українського філософа й просвітника – масштабну «Сковородиану». 

докладніше

Виставка живопису "Козацькі церкви"

Сумське земляцтво у місті Києві
Михайлівський Золотоверхий собор
Київська організація Національної спілки художників України
Роменська міська адміністрація
Роменське відділення Українського фонду культури
 
ПРЕС АНОНС
ХУДОЖНЯ ВИСТАВКА
«К О З А Ц Ь К І   Ц Е Р К В И»
До 145-ї річниці від дня народження 
М.О. Макаренка (1877-1938)
археолога, музеєзнавця, історика, художника,
визначного громадського діяча
 
У виставці беруть участь майстри пензля «Мистецької світлиці», яка діє при громадській організації «Сумське земляцтво у місті Києві», інші члени Київської організації НСХУ, зокрема: заслужені художники України Г.М. Ягодкін, А.Є. Зорко, живописці С.С.Кривенко, С.П.Ярешко, Т.В. Ціун, Т.І.Недошовенко, О.М. Попінова, Г.Г. Кириленко-Бараннікова, Г.А. Носенко, О.Я. Толкачова, Ю.Я. Качнін, К.П. Баужі, Ю.К. Базавлук. 
Родзинкою проекту є серія з 50-ти фотознімків унікальних козацьких церков авторства головного архітектора м. Суми, заслуженого архітектора України, члена-кореспондента Академії архітектури України В.Б. Бикова.
 
Микола Омелянович Макаренко багато зробив для збереження культових споруд України, одним із першим почав вивчати особливості  унікальної архітектури козацьких храмів. 
Мета меморіально-мистецького проекту, організованого земляками вченого, привернути увагу до козацької доби, до особливостей культурних надбань цього яскравого періоду в історії України. Увічнені в полотнах митців храмові перлини козацької доби – данина пам’яті, нагадування широкому загалу про високий громадянський вчинок великого патріота України, який мужньо протистояв варварській руйнації її культурних надбань, віддавши за це своє життя.  
 
Голова «Сумського земляцтва у місті Києві» І.М.Рішняк
Куратор і засновник мистецьких проектів, присвячених М.О.Макаренку, мистецтвознавець, засл. працівник культури України Валентина Єфремова
__________________________________________________________________
Виставка експонується з 4 лютого по 4 березня 2022 р.
Центральна бібліотека ім. Івана Франка,
м. Київ, вул. Кирилівська 117
 

докладніше

«От де, люде, наша слава, слава України!»

«Нещодавно молитовно згадали велику людину в історії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря - Миколу Омеляновича Макаренка. Незважаючи на тиск тоталітарного режиму він все ж не поставив свого підпису під актом руйнації Злоточолої святині, яка в 2000 році постала з небуття та відіграє величезну роль в житті Києва та всієї України, - так написав на своїй сторінці у фейсбуці протоієрей, священник, професор з наукової роботи Київської Богословської православної академії, доктор наук з богослов’я Віталій Клосс. 
Так розпочався культурно-мистецький проект присвячений 145 річниці з дня народження Миколи Омеляновчиа Макаренка (1877-1938) археолога, музеєзнавця, історика, художника, визначного громадського діяча. А початок меморіальних заходів був затверджений на Раді громадської організації «Сумське земляцтво у місті Києві» біля двадцяти років тому. Активісти осередку «Мистецька світлиця» продовжують щорічні проекти в столиці України та через пересувні тематичні виставки по Сумщині.
 Микола Омелянович родом із старовинного села Москалівка, мешканці якого ретельно зберігають козацькі традиції своїх предків. Тому земляки що проживають у Києві з особливою пошаною докладають зусиль, щоб сотні тисячі людей дізналися про вірного сина України, охоронця історичних пам*яток, провісника культури, літописця історії свого народу, який з гордістю писав: "Я - українець!".  
 

докладніше

Вчитель супроводжує своїх учнів з небес

Нещодавно відбувся ІХ з’їзд Київської організації Національної спілки художників України. Команда Віктора Івановича Коновала передала естафету керівництва спілкою Миколі Івановичу Кутняхову (відомому під творчим іменем MYKOLA KUT).

«На зборах подякували за плідну роботу впродовж останніх 8-ми років Віктора Коновала та Кохаль Наталію, привітали новообраного Миколу Кутнякова», - написав на своїй сторінці делегат з’їзду заслужений художник України, відомий експерт, колекціонер, мистецтвознавець Вадим Михальчук.

Рясно благословляє з небес своїх вихованців Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, засновник майстерні храмового живопису, вчитель от Бога, самобутній митець, вірний син України, людина щирої душі М.І.Стороженко (1928-2005). Цілком зрозуміло що роки навчання у такого унікального художника дали плідні паростки.

докладніше

«Ніч… Відбиток часу»

Сама назва виставки інтригує, спонукає зануритися в історичну бувальщину, знайти особливу родзинку на полотнах смільчаків. Останні 300 років до теми нічної пори зверталися такі художники світового рівня, як Тарас Григорович Шевченко, Архип Куїнджі, Григорій Світліцький, Микола Глущенко та багато інших. Мені згадався один із важливих періодів творчості легендарного Вінсента Ван Гога, його подорожі на південь Франції в місто Арле. Саме там мешканці вночі бачили чудакуватого митця на капелюхі якого палала свічка, а віск стікав по його зосередженому обличчю. За мольбертом, серед строго яблуневого саду, який ще тільки починав розквітати і наповнювати повітря вишуканими пахощами, чаклує художник. Там, серед перламутру з рожевими вкрапленнями розцвітала муза великого кольориста….
І от на початку 21 століття засвітилася нова зірка засновника сучасного оригінального українського пейзажу – Анатолія Криволапа. В камерних залах Київської картинної галереї до святкування  її 100 річного ювілею, представлено понад двадцяти творів художника, спонукаючи глядачів до роздумів та діалогу. Мабуть це й було запрограмоване куратором проекту видавцем, галеристом, фундатором рекламної агенції «Атлант ЮЕмСі» меценатом, колекціонером, видавцем, галеристом, власником журналів «Аура», «Ре! Zоnи», засновником інтернет платформи «Культпростір» Юрієм Комельковим. 
 

докладніше

СКАЖЕМО "НІ" ПОСТАНОВІ 1209!

Ми вимогаемо відьповіді за свої недолугі рішення 9 лютого о 9 годині ранку біля приміщення кабінету міністрів України.
 
Запрошуємо всіх художників, письменників, митців, справжніх журналістів та всіх небайдужих громадян взяти участь в акції пікетування Кабміну у зв’язку з постановою
Кабміну 1209, яка по суті вбиває образотворче мистецтво України, накладаючи на митців в добу кризи небачені досі додаткові грошові побори, чим унеможливлює вільне творення українського мистецтва в недалекому майбутньому, перетворюючи українців із раси креативних людей на расу вдячних споживачів чужого мистецького краму.
 
Настав час змін, настав час владі дати відповідь за свої злочинні діяння! Просимо всіх небайдужих до спільного українського майбутнього в спільній українській державі людей підтримати цю акцію!
 
Приїздить до Києва і візьміть участь у пікеті під стінами Кабміну 9 лютого. Просимо всіх тих митців і небайдужих українців, хто не зможе прибути до Києва, організувати подібні акції підтримки на місцях.

 

9 лютого 2022 р.

Місце зустрічі:  майдан Незалежності біля пам’ятника

Час зустрічи: 8.30

Оргкомітет акції «Ні постанові 1209» голова оргкомітету НСХУ Константин Чернявский

Координатори:

Расім Сейдімов тел.: 098 858 52 37

Анна Ярова тел.: 050 283 01 88

Олександр Храпачов  тел.: 097 710 67 39

докладніше

Запрошення до участі

Сумське земляцтво у місті Києві
Михайлівський Золотоверхий собор
Київська організація Національної спілки художників України
Роменська міська рада
Роменське відділення Українського фонду культури
 
Шановний Вікторе Івановичу! 
І вся команда КОНСХУ
 
  ЗАПРОШЕННЯ
 
       На урочистості присвячені  до 145 річниці з дня народження М.О. Макаренка (1877-1938) 
археолога, музеєзнавця, історика, художника, педагога, громадського діяча, українського патріота
«От де люде, наша слава, слава України»
 
У програмі: 
4 лютого 2022р. 10-00 заупокійна літія Михайлівський Золотоверхий собор. Покладання квітів до погруддя М.Макаренка. 
 
12.00 Відкриття художньої виставки «От де люди наша слава, слава України!»
Під час виставки передбачене вручення Подяк художникам та цінних подарунків за кращу картину.
 
Кава брейк
Центральна бібліотека ім.І.Франка (Київ вул Кирилівська 117). 
 
Оргкомітет
Контактна особа В.О.Єфремова -097-572-18-85
Учасникам виставки 1=2 картини на тему «Козацькі церкви»
 
Київ 2022
 
 
 

докладніше

Художники вітають Україну з Різдвом

Виставкові зали Центрального Будинку художників України наповнені позитивом, вишуканою красою, які випромінюють самобутні твори представників майже усієї Національної спілки художників України. 
Різдвяна виставка стала вже традиційною подією року і має свої особливі ознаки. В ній не тільки розкривається суто національні духовні ознаки, вона демонструє самобутність талантів усіх представників нашої держави. Від сходу до півночі, півдня та заходу культура українського народу має свої яскраві риси в яких вирують традиції, народні звичаї, менталітет глибинних культурологічних ознак. Створити подібну експозицію не просто, потрібні не тільки знання, а й досвід, який дозволяє не помилитися, а навпаки підкреслити яскравість кожного представленого автора. А їх понад 500, в різних галузях образотворчого мистецтва. Серед живописних полотен, скульптури, графічних творів привертають увагу яскраві оази декоративно-прикладного мистецтва. Загалом це не тільки демонстрація творчих досягнень у мистецтві, а створення святкового настрою, який так необхідний в наш напружений час. 

докладніше

Аплодисменти Лауреатам мистецьких премій КОНСХУ за 2021 рік

Святкова урочиста зустріч відбулася у приміщенні художньої галереї Київської організації Національної спілки художників України «Митець». У перші дні Нового Року вручали престижні премії художникам за вагомі творчі добутки. На пьєдесталі визнання найкращі представники від 9 творчих секцій КОНСХУ, яких огласив голова Віктор Коновал.  Спільними зусиллями офісу Спілки  - художниками Наталкою Кохаль та Русланом Кутняком було створене родинне свято  в якому митці зустріли початок 2022 року. Представляли лауреатів голови творчих секцій. Відбулася урочиста церемонія нагородження Почесними грамотами, цінними подарунками, трояндами під час якої присутні дізналися чимало цікавого з творчого життя номінантів. 

докладніше

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

докладніше